Kişisel Savunma Sanatı ve Sinemadaki Uygulamaları Konulu Seminer

Yüksekokulumuzda Dünyaca Ünlü Dövüş Sanatları Uzmanı, Kareograf Cemil UYLUKÇU tarafından Kişisel Savunma Sanatı ve Sinemadaki Uygulamaları Konulu seminer düzenlenecektir. 
Seminer 13 Kasım 2013 Çarşamba günü Saat: 14:00'de İpsala Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda yapılacaktır.

Biografi

Sifu / Guro Cemil Uylukcu

- 1991-1995  Serbest Stil Güreş
- 1995-1997 Muay-Thai, Kick-Boxing
- 1997- halen WingChun Kung-Fu & Escrima

Cemil Uylukcu ’nun (8 Şubat, 1983) WingChun ve Escrima ile tanışması çok genç yaşlarda olmuştur. proWES(profound wingchun escrima systems) Kurucusu ve Baş Antrenörüdür. Özverisi eski ve yeni birçok öğrenciye yol göstermektedir. Savaş sanatları öğretmeye olan tutkusu her zaman hayatına yön veren kuvvetli bir olgu niteliğindedir. Cemil, WingChun stilinde "Sifu", Escrima stilinde "Guro" ünvanlarıyla onurlandırılmıştır.

 

Dövüş Sanatları Geçmişi
Eski güreşçilerden olan babası, oğlunu kendi başarılı adımlarını takip etmeye teşvik etmesiyle Cemil, spor hayatına 1991 yılında Serbest Stil Güreş ile başlamıştır. 1995 yılında arayışları onu Muay-Thai, Kick Boxing eğitimlerine yöneltmiştir. 1997 yılında “WingChun Kung-Fu” ile tanışmış ve etkilenmiştir.

Si-hing’i (Yüksel Sönmez) ile ilk dersinin tüm hayatını kuvvetle etkileyeceğinin farkında bile değildi. 1997’den 2000’e kadar, Sihing’i ile neredeyse her gün antrenman yaptı. O yıllar Cemil için çok zorluydu, WingChun’u İstanbul’da öğretme sorumluluğu ona bırakıldığında henüz on altı yaşındaydı.

2000 yılı sonunda WingChun ustası Sifu Emin Boztepe ile tanıştı. 2001-2011 yılları arasında Cemil kariyerini EBMAS organizasyonu altında sürdürdü. Aynı dönem içinde Escrima stilinde GM Rene Latosa’nın özel öğrencisi oldu. 2011’de kendi savaş sanatları anlayışını yansıtan “proWES”i kurdu. 

 Aktörlük & Dövüş Koreografi Tecrübeleri

Cemil halen Türkiye’de çeşitli sinema filmleri ve TV dizilerinde dövüş koreografı olarak görev almaktadır. Çalıştığı projelerden bazıları; Son Osmanlı-Yandım Ali, Affedilmeyen, Çok Özel Tim, Mahşer, Sınıf, Görev, Alia, Güz Sancısı, Gece Gündüz, Ayrılık, Ejder Kapanı…

Ek Resimler
Bu içerik 06.11.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 1650 kez okundu.