Yüksekokulumuz Trakya Kalkınma Ajansı Projesi İmzalandı

TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenecek olan Yüksekokulumuz projesinin uygulama süreci resmen başladı. Yüksekokulumuz tarafından uygulanacak olan laboratuvar projelerine ilişkin sözleşmeler  Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün tarafından imzalandı.

Yüksekokulumuza ait ‘İpsala MYO Laboratuvarlarının Bölge Sanayicilerinin Teknik Eğitim ve Ar-Ge İhtiyaçlarını Karşılayacak Şekilde Modernizasyonu’ projeleri yaklaşık 290 bin TL’lik bir kaynağın kullanımı ile uygulanacak.

İşletmeler Ar-Ge ve Teknik Eğitim İmkânına Kavuşacak

Yüksekokulumuz tarafından hazırlanarak Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan laboratuvar projesi ise bölge sanayicilerinin ürünlerini geliştirerek ulusal ve uluslararası rekabete katılmalarına katkı sağlayacak. Ar-Ge faaliyetleri için dışarıdan destek almak durumunda kalan çok sayıda işletme bundan böyle büyük bir zahmetten kurtulmuş olacak. Yüksekokulumuzun altyapısı bu proje ile geliştirilecek olan laboratuvarı ve yeni kurulacak olan mekatronik laboratuvarı sayesinde işletmeler bu hizmete çok daha kolay ve ucuz yoldan ulaşacak. İşletmeler ayrıca bu laboratuvarlardan personel teknik eğitimleri için de yararlanabilecek. Bunun yanı sıra öğrenciler de laboratuvarlardan faydalanarak işgücü piyasalarının ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere kavuşacak. Proje 290 bin TL ile hayata geçerken bütçesinin yaklaşık 190 bin TL’lik bölümü Ajans tarafından finanse edilecek.

(Kaynak: Trakya Kalkınma Ajansı Web Sitesi: www.trakyaka.org.tr)

Ek Resimler
Bu içerik 10.07.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 1404 kez okundu.