Lojistik ProgramıResim
DERS DAĞILIMI

Programın Amacı

Lojistik  programı, lojistik firmalarının ilgili departmanlarında, çeşitli sanayi kuruluşlarının satınalma, pazarlama, lojistik ve dış ticaret departmanlarında, liman İşletmelerinin ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların ilgili departmanlarında ara eleman, yönetici yardımcısı veya orta kademe yönetici yetiştirerek sektörün nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır.


Programı Seçmeyi Düşünen Adaylara Öneriler

İnsan ilişkileri iyi,  dinamik, araştırmaya meraklı, seyahat etmeyi seven, yeniliklere açık,  yabancı dile ilgisi olan adaylar için en uygun programdır.

AB’ye 5 km. mesafede, sınıfın penceresinden AB ye çıkış, AB’den ülkemize giriş yapan tırların geçişini izlemenin mümkün olduğu,  bölgede yapılanmakta olan Uluslararası Havsa Lojistik Merkezine yakınlığı ile Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu konumu ve akademik kadrosuyla Lojistik eğitimine en uygun yüksekokulların başında gelmektedir.

Yunanistan’a ve AB’ye açılan kapı olan şirin ilçemizde, modern imkanlarla donatılan okulumuzda, sizleri yarınların rekabetçi dünyasına hazırlamak için gerekli olan en iyi eğitimi vermek üzere bekliyoruz.

 

Diploma ve Mezuniyet Sonrası İş Olanakları, Çalışma Alanları

Mezunlar, lojistik ve kargo firmalarının ilgili departmanlarında, ulusal ve uluslararası işletmelerin satınalma, pazarlama, lojistik ve dış ticaret departmanlarında, liman İşletmelerinin ilgili departmanlarında, çeşitli ölçekteki turizm firmalarında ara eleman, yönetici yardımcısı veya orta kademe yönetici olarak çalışma imkânı bulmaktadırlar. Ayrıca kamu personeli olarak Ekonomi Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı birimlerde görev alabilirler. Eğitimine devam etmek isteyen mezunlar ise Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili lisans programlarına devam ederek lisans eğitimlerini tamamlama şansına sahip olmaktadır.

Resim Resim Resim
Bu içerik 10.04.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 21805 kez okundu.